Naše projekty

Centrum informací pro pacientky je zde pro vás otevřeno každou středu v Apolináři

Milí přátelé, v pátek se na Klinice gynekologie, porodnictví a neonatologie VFN a 1. LF v Praze uskutečnil další ze vzdělávacích kurzů pro lékaře, který Nadační fond Apolinář spolupořádá. Pan profesor Jaromír Mašata a jeho tým proškolil 16 urogynekologů v reparaci análního sfinkteru. Pan profesor Mašata, pan docent Švabík a jejich kolegové v Apolináři patří mezi špičku v oboru urogynekologie - reoperují pásky, které se používají při ženské stresové inkontinenci, řeší descenzy pánevních orgánů nebo persistentní pánevní bolesti.

Milí přátelé, na Klinice gynekologie, porodnictví a neonatologie jsme v lednu otevřeli unikátní Centrum informací pro pacientky. S otevřenou náručí zde vítáme všechny pacientky, které se na Klinice léčí, stejně jako maminky, které porodily předčasně narozené děťátko nebo mají rizikové těhotenství a jsou una klinice hospitalizovány. Přijde se za námi také poradit, rozptýlit, nebo obejmout.

Milí přátelé, zde jsou fotky z dalšího kurzu, který proběhl na Klinice gynekologie, porodnictví a neonatologie 1. LF a VFN v Praze. Pan docent Kamil Švabík zde vedl praktický seminář pro urogynekology. 

V pátek proběhl na Klinice gynekologie, porodnictví a neonatologie 1. LF a VFN v Praze kurz pro lékaře s názvem Laparotomie a otevřená hysterektomie pod vedením MUDr. Romana Kociána, Ph.D. a prof. MUDr. Jiřího Slámy, Ph.D.  Interaktivního semináře se zúčastnilo 55 lékařů z celé České republiky.

Milí přátelé, po kliknutí na obrázek si můžete pustit rozhovor o Centru informací pro pacientky, které v Apolináři natočila paní redaktorka ze serveru maminka.cz 


Milí přátelé, usilovně připravujeme osvětovou kampaň pro širokou veřejnost s názvem GO day. 20. září již tradičně, popáté, uspořádáme tiskovou konferenci na Klinice Gynekologie, porodnictví a neonatologie a poté sedneme na kola a pojedeme do Žlutých lázní. S novináři budou mluvit špičkoví odborníci na téma preventability karcinomu děložního hrdla a endométria. Můžete s dopředu zakoupit tričko a čelenku, či si zamluvit kolo. Těšíme se na vás.

Více informací zde: www.goday.cz 

Velmi si vážíme daru firmy Gennet, která finančně podporuje naše aktivity na gynekologicko- porodnické klinice VFN v Praze. 

Nyní vytváříme posezení pro pacientky, maminky a jejch blízké v přízemí kliniky, aby pacientky nemusely sedět na lavicích na chodbách a měli pohodlné zázemí, kde si sednou, když čekají na manžela či pijí kávu.